Dalsze przygody misia uszatka

Data premiery : 2018-11-14
Wydawnictwo : Nasza Księgarnia
Liczba stron : 208

Miś Uszatek ma już ponad sześćdziesiąt lat! Czesław Janczarski napisał, a Zbigniew Rychlicki zilustrował pięć książek o jego przygodach, które były wielokrotnie wznawiane. Powstał też bardzo popularny lalkowy serial liczący ponad sto odcinków. Imieniem Misia nazywano przedszkola i klubiki, książki tłumaczono na języki obce, był bohaterem audycji radiowych i programów telewizyjnych w Polsce i na świecie. W tomie ?Dalsze przygody Misia Uszatka? przypominamy w reprintowym wydaniu dwie książki: ?Bajki Misia Uszatka? z 1967 roku i ?Zaczarowane kółko Misia Uszatka? z 1970. Zapraszamy do lektury niezwykłych misiowych bajek między innymi o miasteczku Dzień Dobry, w którym nosi się różowe okulary, o tym, dlaczego kukułka nie ma gniazda, czy o lwie, co chciał być myszką. Zapraszamy też do podróży z zaczarowanym kółkiem do Królestwa Śniegu, do Ciepłych Krajów, nad Amazonkę?

Czesław Janczarski (ur. 1911 ? zm. 1971) ? poeta, tłumacz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Studiował na Wydziale Matematyczno-Fizycznym uniwersytetu we Lwowie i na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył filologię polską. Był animatorem grupy poetyckiej ?Wołyń?. Zadebiutował zbiorem ?Akwarelą: poezje? w 1933 roku. Pierwszy wiersz dla dzieci opublikował w pisemku ?Słonko? w 1936 roku. Od tego czasu stale współpracował z pismami dziecięcymi ?Poranek?, ?Płomyczek? i ?Mały Płomyczek?, dla których tłumaczył również teksty z języka rosyjskiego. Pracował w wydawnictwach ?Czytelnik? i ?Nasza Księgarnia?, a także jako redaktor audycji poetyckich w Polskim Radiu. Był założycielem i redaktorem naczelnym pisma dla najmłodszych ?Miś?. Opublikował ponad 90 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pisanych wierszem lub prozą, nie licząc publikacji w prasie, radiu i telewizji. Wśród jego wielokrotnie wznawianych utworów dla dzieci trzeba wymienić ?Jak Wojtek został strażakiem?, ?Gdzie mieszka bajeczka?, ?Płynie Wisła, płynie?? oraz najbardziej lubiany i znany cykl o przygodach Misia Uszatka. Był laureatem licznych nagród. W 1957 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za twórczość dla dzieci.

Zbigniew Rychlicki (ur. 1922 ? zm. 1989) ? wybitny ilustrator i twórca plakatów, wieloletni dyrektor do spraw artystycznych Instytutu Wydawniczego ?Nasza Księgarnia?. Odpowiadał również za stronę graficzną czasopisma ?Miś?. Laureat m.in. Nagrody im. Hansa Christiana Andersena (1982) przyznawanej przez IBBY. Kawaler Orderu Uśmiechu. Spośród jego najsłynniejszych prac należy wymienić ilustracje do ?Proszę słonia? Ludwika Jerzego Kerna, ?Plastusiowego pamiętnika? Marii Kownackiej, ?Czarnoksiężnika ze Szmaragdowego Grodu? i innych powieści o krainie Oz Lymana Franka Bauma. Najwięcej rozgłosu przyniósł mu jednak wizerunek znanego wszystkim dzieciom misia o klapniętym uszku.

ISBN : 978-83-10-13255-0
Data premiery : 2018-11-14
Wydawnictwo : Nasza Księgarnia
Liczba stron : 208
Wymiary produktu : 260mm x 202mm
Rok wydania : 2018
Wydanie : 1
Odbiór osobisty Warszawa Wesoła 0 zł
Orlen paczka 12 zł
Punkt DPD 14 zł
Paczkomaty Inpost 15 zł
Kurier Inpost 15 zł
Kurier DPD 18 zł
Kurier 30 zł
Produkt: Dostępny
Wysyłka do 3 dni
64.90