PUS Królewna Śnieżka 2 - Gramatyka języka polskiego

Data premiery : 2020-09-10
Wydawnictwo : EPIDEIXIS
Rodzaj oprawy : broszura

Królewna Śnieżka 2 to książeczka należąca do serii tytułów PUS, których celem jest utrwalenie zagadnień z zakresu gramatyki języka polskiego. Oparta jest ona na znanej baśni o Królewnie Śnieżce i przeznaczona jest dla dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Książeczka jest kontynuacją części pierwszej. Również tutaj pojawia się tak lubiany przez dzieci świat fantazji i baśniowych przygód. Młody czytelnik chętnie śledzi akcję baśni, w której tekst połączony jest z pięknymi, barwnymi ilustracjami.

Aby prawidłowo wykonać ćwiczenia zawarte w książeczce Królewna Śnieżka 2, dziecko musi uważnie i ze zrozumieniem przeczytać polecenia i śledzić treść fabuły, co ma duże znaczenie w kaształtowaniu umiejętności rozumienia czytanego tekstu.

Królewna Śnieżka 2zawiera różne ćwiczenia i zadania językowe, połączone z dobranymi tematycznie ilustracjami, co stanowi podstawę do rozwoju wyobraźni dziecka oraz skutecznego rozbudzania jego czytelniczych zainteresowań. Powtórzenia wybranych wyrazów i zwrotów w różnych wariantach ćwiczeń przyczyniają się do wzbogacenia czynnego słownictwa dziecka oraz wpływają na właściwy i lepszy odbiór niektórych utworów literackich, z jakimi dziecko zetknie się w klasach starszych.

Ćwiczenia słownikowo-frazeologiczne połączone są z ćwiczeniami gramatycznymi:
- łączenie wyrazów i zdań
- poprawne stosowanie form gramatycznych rzeczownika z przyimkiem
- wyróżnianie wyrazów określających rzeczownik i czasownik

Tego typu ćwiczenia kształcą sprawność językową dziecka, a także pomagają utrwalić wybrane pojęcia gramatyczne przewidziane programem nauczania zintegrowanego. Ich rozwiązywanie przy jednoczesnym układaniu klocków PUS sprawia, że nauka staje się przyjemną zabawą. Dzięki niej dziecko będzie mogło nie tylko sprawdzić poprawność wykonanych zadań, ale także samodzielnie, bez niczyjej pomocy, dostrzec i poprawić ewentualne błędy. Taka forma samokontroli jest bardzo skutecznym motywatorem do dalszej nauki.

ISBN : 978-83-7514-162-7
Data premiery : 2020-09-10