PUS Królewna Śnieżka 1 - Czytanie ze zrozumieniem

Data premiery : 2020-09-10
Wydawnictwo : EPIDEIXIS
Rodzaj oprawy : broszura

Królewna Śnieżka 1 to książeczka należąca do serii tytułów PUS, których celem jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem. Oparta jest ona na znanej baśni o Królewnie Śnieżce i skierowana jest do dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem nabyta w pierwszych latach edukacji szkolnej jest bardzo ważna i niezbędna na wyższych poziomach nauki. Kształtowanie tej umiejętności to podstawa, która otwiera przed dzieckiem możliwości dalszego systematycznego i skutecznego uczenia się i pogłębiania wiedzy.

Istotą czytaniajest zrozumienie treści poprzez analizę znaczenia poszczególnych słów, wyrażeń i zdań. Dziecko potrafiące czytać ze zrozumieniem umie wyodrębnić główną myśl tekstu, wskazać bohaterów oraz prawidłową kolejność wydarzeń. Takie dziecko szybciej i lepiej się uczy, chętnie przyswaja nowe informacje i umie je wykorzystywać.

Rozwiązując kolejne ćwiczenia zawarte w książeczce Królewna Śnieżka 1 dziecko nie tylko śledzi losy bohaterki, ale też zastanawia się nad doborem właściwych wyrazów określających rzeczy, miejsca i sytuacje. W ten sposób wzbogaca swój język o nowe wyrazy, wyrażenia i zwroty frazeologiczne. Łącząc zdania pojedyczne nabywa umiejętności budowania zdań złożonych współrzędnie i podrzędnie. Ma możliwość utrwalenia i sprawdzenia poprawności ortograficznej, dotyczącej zapisu wyrazów z zanikiem dźwięczności.

Królewna Śnieżka 1zawiera różne ćwiczenia językowe, połączone tematycznie z barwnymi ilustracjami, co stanowi podstawę do rozwoju wyobraźni dziecka, zasobu jego słownictwa oraz zainteresowań czytelniczych.

Dzieci powinny ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, gdyż w ten sposób zdobywają umiejętność posługiwania się tekstem jako podstawowym źródłem informacji. Brak tej umiejętności powoduje, że dziecko potrzebuje na czytanie więcej czasu, poziom jego zainteresowania tekstem znacznie się obniża, a często następuje nawet zniechęcenie i rezygnacja z czytania.

ISBN : 978-83-7514-081-1
Data premiery : 2020-09-10