CD MP3 Romeo i Julia. Klasyka dla dzieci. William Szekspir

Data premiery : 2021-08-10
Wydawnictwo : Heraclon International

„Romeo i Julia” Shakespeare'a to jedna z najpopularniejszych tragedii romantycznych wszech czasów. Opowiada tragiczną historię nieszczęśliwych kochanków, Romea i Julii. Opowieść toczy się we włoskiej Weronie i przedstawia konflikt pomiędzy dwiema wpływowymi rodzinami, Montekami i Kapuletami. Pomimo odwiecznych rodzinnych animozji Romeo Monteki i Julia Kapulet zakochują się w sobie bez pamięci i biorą potajemnie ślub. Jednak ciążąca nad nimi rodzinna klątwa sprawia, że ich losy kończą się tragicznie.
Krótka narracyjna wersja sztuki została dostosowana do potrzeb młodego czytelnika. Może być słuchana przez dzieci samodzielnie lub w towarzystwie rodziców chcących wyjaśnić swym pociechom dodatkowe zawiłości dzieła Shakespeare’a. Może być również wykorzystywana przez nauczycieli jako pomoc w nauce.

ISBN : 978-83-8233-740-2
Data premiery : 2021-08-10